Meritum Podatki

Zwrot podatku z Niemiec - rozliczenie Podatki Meritum

Odzyskaj swoje pieniądze! 😎

Jeżeli legalnie pracowałeś na terenie Niemiec i Twój pracodawca odprowadzał od pensji podatek, to możesz starać się o zwrot nadpłaty tego podatku. Jest to całkowicie legalne i bezpieczne - zwrot nadpłaconego podatku Ci się zwyczajnie należy. Wystarczy, że wypełnisz formularz na stronie, a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni i odpowie na wszystkie pytania dotyczące zwrotu podatku z Niemiec.

Co istotne, niemiecki Urząd Skarbowy pozwala wystąpić o zwrot podatku z Niemiec nawet do 4 lat wstecz! Zgłoś się do nas już dziś a pomożemy Ci odzyskać Twoje pieniądze.

Zwrot podatku z Niemiec

Niemcy - rozliczenie podatku

Czy wiesz, że średni zwrot podatku z Niemiec wynosi 1211 EUR?

Nie pozwól aby te pieniądze przepadły a sprawa się przedawniła. Zgłoś się do naszego jednego z biur obsługi Klienta.

Otrzymasz wstępną kalkulację, dzięki której dowiesz się ile podatku Ci przysługuje.

Jeśli polecisz nasze usługi swoim 3 znajomym to zwrócimy Ci pobraną opłatę za usługę.

Sprawdź nas i przekonaj się dlaczego jesteśmy najlepiej ocenianą firmą podatków zagranicznych w Polsce.

 

Mówią o nas 👍

Jak odzyskać podatek z Niemiec? 💸

01.

Wybierz swój punkt obsługi

Kliknij "Odzyskaj podatek" i wypełnij prosty formularz podając informacje o kraju zatrudnienia i kodzie pocztowym i wybierz swój punkt obsługi.

02.

Zamów wstępną kalkulację

Kalkulację zamówisz bezpośrednio w naszym punkcie lub online. Dzięki niej dowiesz się ile zwrotu podatku Ci przysługuje i ile zapłacisz za usługę.

03.

Zatwierdź umowę

Po wstępnej kalkulacji poznasz warunki rozliczenia. Możesz wtedy zatwierdzić umowę w naszym punkcie lub 100 % online

04.

Zwrot możliwy już po 30 dniach!

Średnio na zwrot podatku czekasz około 4 miesiące jednak urząd może wypłacić Twój zwrot już po 30 dniach!

Zwrot podatku z Niemiec z biurem rachunkowym👈

Do wstępnego obliczenia podatku wystarczy dokument Lohnsteuerbescheinigung. Dodatkowo potrzebna jest informacja o Twoim dochodzie poza Niemcami w danym roku podatkowym. Zeznanie podatkowe jest poświadczone przez niemieckiego doradcę podatkowego (Steuerberater), dzięki czemu możesz czuć się bezpiecznie. Nie musisz też martwić się listami i telefonami z Finanzamt. W pełni Cię reprezentujemy przez zagranicznym urzędem.

Co jeśli nie masz karty podatkowej Lohnsteuerbescheinigung? To dla nas żaden problem - jako firma z uprawnieniami doradcy możemy pobrać dane z urzędu.

Nie czekaj i odzyskaj podatek z Niemiec.

Pytania i odpowiedzi🧐

Ile będę czekał na zwrot z Niemiec?

To jest pytanie, które najczęściej słyszymy od swoich klientów. W zależności od terminu złożenia wniosku ,czas oczekiwania wynosi od 8 tygodni do nawet 2 lat jednak średni czas oczekiwania to ok. 4 miesiące.

Za który rok mogę się starać o zwrot podatku z Niemiec?

Możesz starać się o zwrot podatku z Niemiec do 4 lat wstecz.

Jaką pobieracie opłatę?

Pamiętaj, że nasze ceny są konkurencyjne . Naszą misją jest świadczenie usług na wysokim poziomie za konkurencyjną cenę. Prześlij nam swoją Lohnsteuerkarte a my wycenimy usługę. Ceny zaczynają się już od 210 PLN za wysłane zeznanie;.

Co jeżeli nie mam dokumentu Lohnsteuerkarte?

Jako biuro z uprawnieniami doradcy mamy możliwość pobrania danych w formie elektronicznej z urzędu Finanzamt. Zgłoś się do nas jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie.

Czy możecie zawnioskować dla mnie o zasiłek rodzinny?

Oczywiście. Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z uzyskaniem świadczeń na dzieci dla pracowników na terenie Austrii i Niemiec oraz osób prowadzacych działalnośc gospodarczą w Niemczech.

Czy mogę załatwiać sprawy online?

Oczywiście. Nasze biuro obsługuje klientów z całej Polski. Sprawy możesz załatwiać za pośrednictwem email, poczty tradycyjnej lub bezpośrednio w naszych Punktach Obsługi Klienta . Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.

Mamy ponad 180 Punktów Obsługi! 📍

Firma Meritum Group oferuje Państwu profesjonalne usługi w zakresie rozliczeń podatkowych. Jeżeli kiedykolwiek pracowałeś za granicą powinieneś wiedzieć, że możesz starać się o zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Z nami bezproblemowo i w krótkim czasie uzyskasz zwrot podatku z Holandii, Anglii, Irlandii lub też zwrot podatku z Norwegii.

Niemcy – zwrot podatku – co warto wiedzieć?

Rozliczenie podatku w Niemczech dzieli się na dwa rodzaje:

 • rozliczenie podatkowe ograniczone – dotyczy osób, które legalnie pracowały w Niemczech nie dłużej niż 183 dni. Co ważne, suma przychodu nie może być wyższa niż 90% jej dochodów całkowitych. Jest to mniej korzystne rozliczenie podatku niż nieograniczony obowiązek podatkowy. Wynika to głównie z tego, że nie przysługują nam ulgi z żadnego tytułu. Ponadto ograniczony obowiązek podatkowy uniemożliwia wspólne rozliczenie się ze współmałżonkiem.
 • rozliczenie podatkowe nieograniczone – obowiązuje osoby, które przebywają na terenie Niemiec dłużej niż 183 dni. Dużą zaletą tego typu rozliczenia jest możliwość ubiegania się o ulgi związane z poniesionymi kosztami utrzymania, czy dojazdami do pracy. Warto w tym celu zbierać wszelkie paragony i faktury. Dzięki temu łatwiej będzie nam udokumentować nasze podanie.

Zwrot podatku z Niemiec – terminy

Niemiecki rok podatkowy jest zgodny z kalendarzowym. Od 2019 roku, termin rozliczenia w Niemczech dla deklaracji podatkowych za rok 2018 zostaje wydłużony do 31 lipca. Jeśli podatnika rozlicza doradca podatkowy, wówczas może to zrobić nawet do 29 lutego kolejnego roku.

Rozliczenie podatku z Niemiec – dokumenty

Aby ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku z Niemiec należy zebrać komplet dokumentów, które zawierają:

 • zaświadczenie podatkowe (Lohnsteuerbescheinigung), w którym znajdują się informacje o zarobku wypracowanym u jednego pracodawcy. Jeśli pracowaliśmy u kilku pracodawców, wówczas powinniśmy otrzymać takie oświadczenie od każdego z nich. Jeśli nie posiadasz takiej karty, wystarczy pokwitowanie ostatniej wypłaty,
 • dokument potwierdzający tożsamość – dowód osobisty lub paszport,
 • zaświadczenie UE/EOG wydane przez polski urząd skarbowy. O tego typu dokument należy wnioskować w przypisanym nam urzędzie skarbowym. Zawiera informacje o dochodach, ustalone na podstawie wcześniej złożonego zeznania podatkowego (PIT36 z załącznikiem ZG).

Oprócz powyższych dokumentów niezbędne będzie wypełnienie specjalnego formularza podatkowego. Przy jego wypełnianiu pomocne okażą się dokumenty zaświadczające, że ponosisz koszty związane z legalnym zatrudnieniem w Niemczech (na przykład bilety na dojazd do pracy, opłacane rachunki, umowa najmu mieszkania lub domu). Jeśli chciałbyś otrzymać zwrot podatku z Niemiec, ale przerażają Cię formalności, zgłoś się do doświadczonego specjalisty Meritum, który nie tylko pomoże zgromadzić niezbędne dokumenty, ale również zweryfikuje, czy nie przysługują Ci ulgi podatkowe.

Zaświadczenie UE/EOG - Twój niezbędnik do rozliczenia podatku dochodowego z Niemiec

Jak wspomnieliśmy wyżej, jednym z niezbędnych dokumentów by starać się o rozliczenie podatku z Niemiec jest zaświadczenie UE/EOG. By je otrzymać, musisz zwrócić się do Urzędu Skarbowego i rozliczyć podatek z Niemiec w Polsce składając poprawnie wypełnione zeznanie podatkowe PIT-36 z załącznikiem ZG.

Dokument ten przedstawia wszystkie dochody, jakie osiągnąłeś w danym roku podatkowym.

Kiedy wypłacany jest zwrot podatku z Niemiec, czyli czas oczekiwania

Po złożeniu kompletu dokumentów, urząd skarbowy nie podaje dokładnego terminu, do którego nadpłacony podatek zostanie zwrócony. Zazwyczaj czas oczekiwania na zwrot wynosi od 3 do 6 miesięcy. Jeśli w złożonych dokumentach znajdą się nieścisłości, okres ten może się wydłużyć i na należne pieniądze będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

Rozliczenie dochodu z Niemiec – o jakie ulgi możesz się ubiegać?

Niemiecki urząd skarbowy dopuszcza wnioskowanie o ulgi w przypadku, gdy koszty, które chcesz odliczyć, przewyższają kwotę tysiąca euro. Najczęściej dotyczą:

 • współmałżonka,
 • dojazdów do pracy,
 • akcesoriów czy odzieży służbowej, jak również delegacji,

Kindergeld, czyli czym jest zasiłek na dziecko?

O tego typu zasiłek może ubiegać się każda osoba, która legalnie pracuje na terenie Niemiec oraz posiada dziecko. Musi jednak spełniać jeden z trzech warunków:

 • ma poniżej roku,
 • jest osobą uczącą się lub nie jest nigdzie zatrudniona
 • nie pobiera wynagrodzenia.

Co istotne, aby otrzymać taki zasiłek, należy ubiegać się o niego oddzielną drogą i skompletować niezbędne dokumenty. Jest to jednak benefit, o który warto się postarać, ponieważ otrzymywane pieniądze pozwalają na pokrycie, chociaż częściowo kosztów utrzymania i kształcenia dziecka. Zobacz więcej na temat - czym jest Kindergeld!

O czym jeszcze musisz pamiętać? Gdy zakończysz pracę w Niemczech, musisz dostarczyć o tym informację do tamtejszego urzędu. Jeśli tego nie zrobisz, a mimo to wciąż będziesz pobierać zasiłek na dziecko Kindergeld, możesz spodziewać się wysokiej kary pieniężnej.

Rozliczenie podatku w Niemczech – czy spoczywa na Tobie obowiązek rozliczenia?

Prowadzisz działalność gospodarczą na terenie Niemiec, tzw. Gewerbe? Miałeś więcej niż jednego pracodawcę? Może na Tobie spoczywać obowiązek rozliczenia się z niemieckim Urzędem Skarbowym.

Zeznanie podatkowe masz obowiązek złożyć jeśli:

 • od niemieckiego urzędu skarbowego otrzymamy wezwanie do rozliczenia podatku, które zawierać będzie termin, do którego należy je złożyć. Stanie się tak w sytuacji, gdy np. jesteśmy zameldowani w Niemczech lub gdy rozliczaliśmy się za wcześniejsze lata podatkowe. Jeśli mimo wezwania, nie złożymy zeznania podatkowego, możemy liczyć się z otrzymaniem kary w wysokości 150 euro. Na szczęście, natychmiast po wpłynięciu do urzędu zeznania, ryzyko otrzymania powyższej kary jest automatycznie anulowane;
 • uzyskujemy dochody przekraczające 410 euro na miesiąc, od których nie jest odprowadzany podatek (np. za najem, dzierżawę czy z ubezpieczenia emerytalnego);
 • mimo braku pracy, otrzymujemy świadczenia przekraczające 410 euro miesięcznie z tytułu np. zasiłku dla bezrobotnych, zasiłku Elterngeld czy urlopu macierzyńskiego;
 • prowadziliśmy działalność gospodarczą w Niemczech - Gewerbe;
 • mieliśmy więcej niż jednego pracodawcę (uzyskaliśmy przychód z większej liczby stosunków pracy niż 1);
 • zarobiliśmy w pracy niesamodzielnej na terenie Niemiec więcej niż 10 700 euro (20 200 euro - małżeństwo) i nie spełniamy kryteriów przy składkach ubezpieczeniowych;
 • nasze niemieckie zarobki w danym roku z pracy niesamodzielnej przekroczyły 8 632 euro (17 264 euro - małżeństwo), a nie potrącono nam od tej kwoty podatku
 • małżonkowie pracowali w Niemczech, gdzie jedno z nich ma III klasę podatkową, drugie V - takie zestawienie klas podatkowych wymagania rozliczenia podatku;
 • gdy jeden z małżonków, który pracował na terenie państwa niemieckiego, miał III klasę podatkową, a drugi przebywał poza granicami kraju również istnieje obowiązek złożzenia rozliczenia podatkowego;
 • pracodawca uwzględnił większą kwotę wolną od podatku za dojazdy do/z pracy lub ulgę na dzieci;
 • jedno z małżonków zmarło lub doszło miedzy nimi do rozwodu.

Rozliczenie dochodu z Niemiec – razem czy osobno?

Jeśli jesteś osobą samotną, wdowcem/wdową lub rozwodnikiem/rozwódką to przysługuje Ci indywidualne rozliczenie dochodów (Einzelveranlagung). Jeśli posiadasz współmałżonka albo znajdujesz się w związku partnerskim najbardziej korzystne będzie złożenie wspólnej deklaracji podatkowej. Zusammenveranlagung obejmuje również dochody Twojego partnera, nawet jeśli nie posiada Niemieckiego zameldowania.

Rozliczenie podatku z Niemiec w Polsce - czy możesz nie otrzymać zwrotu podatku?

Istnieją sytuacje, gdy Twój wniosek o zwrot nadpłaconego podatku za pracę w Niemczech zostanie odrzucony. Nie uda Ci się go odzyskać jeśli:

 • wykonywałeś pracę w Niemczech krócej niż 183 dni i zarobiłeś w innym państwie więcej niż 4 tys. euro,
 • przy rozliczeniu ze współmałżonkiem wyszło, że osiągnęliście kwotę przekraczającą 8 tys. euro.

Czy zwrotem podatku z Niemiec mogę zająć się później? Ile mam na to czasu?

Deklaracje podatkowe można składać w niemieckim Urzędzie Skarbowym za ostatnie 4 lata. Przykładowo, w roku podatkowym 2021 (do 31 grudnia 2021) możemy uzyskać zwrot podatku za lata 2020-2017.

Ile wynosi kwota ze zwrotu podatku, jaką otrzymam?

Wysokość zwrotu podatku zależy głównie od wysokości zarobków - im więcej zarabiamy, tym większe zaliczki na podatek odprowadzamy do Urzędu Skarbowego. Wysokość podatku to suma kwot: Lohnsteuer, Solidaritätszuschlag i Kirchensteuer. Pamiętaj jednak, że wysokość zwrotu podatku z Niemiec zależy od sposobu, w jaki ubiegasz się o ten zwrot. Bez doświadczenia możesz popełnić błędy - dołączając do grona naszych klientów możesz mieć pewność, że uzyskasz maksymalną kwotę, jaka Ci się należy. Gwarantujemy profesjonalizm i bezpieczeństwo.

Zwrot podatku z Niemiec – skorzystaj z naszego kalkulatora!

Wiele czynników i zmiennych ma wpływ na ostateczną wysokość rozliczenia podatkowego. Aby sprawdzić, czego możemy się spodziewać, warto skorzystać z kalkulatora zwrotu podatku zamieszczonego na naszej stronie. Dzięki niemu oszacujesz, jaka kwota Ci przysługuje. Pamiętaj, w niemieckim urzędzie skarbowym możesz rozliczyć się nawet do 4 lat wstecz!

Rozliczenie podatku z Niemiec nie jest prostą sprawą. Aby mieć pewność, że nasz wniosek jest poprawnie wypełniony, skonsultuj się z doświadczonymi specjalistami Meritum, którzy przeprowadzą nas przez meandry biurokracji i pomogą wybrać najkorzystniejszą formę rozliczenia. Złożymy za Ciebie wniosek w Urzędzie Skarbowym i wspólnie odzyskamy należny Ci podatek z Niemiec.

Wypełnij formularz kontaktowy lub odwiedź nas w którymś z punktów znajdujących się na terenie całej Polski. Pomożemy Ci krok po kroku skompletować wymagane dokumenty i złożyć odpowiedni wniosek potrzebny aby rozliczyć się z Niemieckim Urzędem Skarbowym. Zaufaj nam i odzyskaj swój zwrot podatku z Niemiec.

Współpracują z nami: