Meritum Podatki

Rejestracja konta bankowego w Holandii

Oczekujesz miesiącami na zwrot podatku? Nie jesteś jedyny.

Zarejestruj konto w Holandii do wypłat zwrotu podatku dochodowego!

Oczekujesz miesiącami na zwrot podatku z Holandii? Nie jesteś jedyny. Zagraniczny urząd Belastingdienst ma ogrom pracy w związku z nowymi przepisami i wdrożeniem dodatkowej procedury przy weryfikacji konta. Jeszcze rok temu podatnik wypełniał tylko prosty druk, gdzie podawał dowolne konto. W chwili obecnej urząd przeleje zwrot nadpłaconego podatku z Holandii tylko i wyłącznie, gdy:

  • właścicielem konta jest sam podatnik (lub współwłaścicielem)
  • konto jest aktywne
  • konto zostanie potwierdzone dodatkowym zaświadczeniem, nie starszym niż 2 miesiące
  • tożsamość podatnika zostanie potwierdzona czytelną kopią ważnego dowodu osobistego

Powyższe warunki są konieczne do spełnienia, aby zarejestrować rachunek bankowy do wypłat. Jeśli spełniasz te warunki i posiadasz dokumenty potwierdzające tożsamość i wiarygodność rachunku bankowego, wówczas musisz wypełnić prosty wniosek lub po prostu skierować pismo do urzędu, gdzie prosisz o rejestrację konta. Poniżej przedstawiamy przykładowy druk, który należy wysłać do Belastingdienst.

Skontaktuj się z nami!

DARMOWA WYCENA👋

Co załączyć do listu i gdzie go wysłać?

Do kompletnie wypełnionego wniosku, pismem czytelnym, literami drukowanymi, załącz:

  • czytelną kopię dowodu osobistego lub paszportu – najlepiej kolorowa kopia
  • zaświadczenie z banku, na którym widnieje Twoje imię i nazwisko, nazwa banku i numer konta
  • możesz załączyć rownież kopię decyzji podatkowej (Aanslag)

Przesyłkę nadaj listem priorytetowym bez polecenia (bez dowodu nadania). List wyślij z załącznikami na:

Belastingdienst Centrale Administratie
Postbus 9055
7300 GT Apeldoorn

Po około 20 dniach roboczych możesz liczyć na to, że Twoje konto zostanie zarejestrowane z powodzeniem. Pamiętaj o tym, że musisz być właścicielem konta bankowego i konieczne jest załączenie dokumentów do wniosku. W przeciwnym razie wniosek zostanie odrzucony!

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.5/5.0
Na podstawie: 13 opinii

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Rodzinne w Holandii a 500 plus – rozważania na temat dwóch systemów wsparcia rodzinnego

Witaj w naszej dyskusji na temat dwóch różnych systemów wsparcia dla rodzin - "Rodzinnym w Holandii" i polskim programem "500 plus". Dla tych, którzy jeszcze o nich nie słyszeli, to dwie różne inicjatywy mające na celu wsparcie rodzin i dzieci. Czy są one tak różne, jak mogłoby się wydawać? Cóż, zróbmy sobie herbatę, usiądźmy wygodnie…

Praca sezonowa w Holandii – wszystko, co musisz wiedzieć!

Zastanawiałeś się kiedykolwiek nad pracą za granicą? Praca sezonowa w Holandii to temat, który może Cię zainteresować. Skąd wiemy? No cóż, to nie jest tajemnica, że Holandia to kraj pełen możliwości, zwłaszcza dla osób poszukujących pracy sezonowej. Co to jest praca sezonowa w Holandii? Praca sezonowa to, jak sama nazwa wskazuje, praca, która jest dostępna…

Jak obliczyć zwrot podatku z Holandii?
Jak obliczyć zwrot podatku z Holandii?

Wszystkie osoby pracujące w Holandii muszą rozliczyć uzyskany dochód w urzędzie skarbowym. W wielu przypadkach jest to szansa na odzyskanie nadpłaconego podatku, dlatego warto wcześniej dowiedzieć się, jaka kwota nam należy. Istnieje na to wiele sposobów – możemy samodzielnie obliczyć zwrot podatku z Holandii. Jak najłatwiej to zrobić? O tym w dzisiejszym wpisie – zapraszamy!

Co nowego w podatkach? Najważniejsze zmiany w niemieckim systemie podatkowym w 2023 roku
Co nowego w podatkach? Najważniejsze zmiany w niemieckim systemie podatkowym w 2023 roku

Jak co roku, w niemieckim systemie podatkowym doszło do wielu zmian. Sporo z nich korzystnie wpłynie na portfele podatników, dlatego warto zaznajomić się nowymi stawkami i obowiązującymi przepisami. Od 1 stycznia 2023 obowiązuje między innymi wyższa kwota wolna od podatku oraz ryczałt pracowniczy związany z kosztami uzyskania dochodu. Zapraszamy na szybki przegląd informacji o zmianach w systemie podatkowym w Niemczech.

Gdzie i jak wyrobić numer BSN w Holandii?
Gdzie i jak wyrobić numer BSN w Holandii?

W Holandii funkcjonuje indywidualny numer identyfikacyjny BSN, który jest używany do celów społecznych i podatkowych. Nadawany jest zarówno obywatelom, jak i obcokrajowcom. Jest on niezbędny do podjęcia pracy, a także załatwienia wielu formalności z urzędem skarbowym i innymi organami administracji publicznej. Z poniższego tekstu dowiesz się, jak i gdzie wyrobić numer BSN w Holandii.

Jak odzyskać podatek z Holandii
Jak odzyskać zwrot nadpłaconego podatku z Holandii?

Dowiedz się czym jest i jak możesz wystąpić o zwrot podatku z Holandii. To tylko 3 kroki, które mogą dać Ci nawet 2800 EUR dodatkowych pieniędzy.

Współpracują z nami: