Meritum Podatki

Jak zmienić adres w norweskim urzędzie?

Podatnicy igornują obowiązek zmiany adresu, co potem skutkuje w wydłużających się sprawach administracyjnych i podatkowych.

Jak zmienić adres w norweskim urzędzie?

Jak zmienić adres w norweskim urzędzie skarbowym? Czy jest to konieczne?

Bardzo często podatnik nie ma świadomości, jak bardzo istotny jest fakt, aby zadbać o aktualny adres do korespondencji z norweskim urzędem. Podatnicy ignornują obowiązek zmiany adresu, co potem skutkuje w wydłużających się sprawach administracyjnych i podatkowych. Poniżej dokładnie opisujemy procedurę zmiany/rejestracji adresu do korespondencji.

Kiedy powinieneś zmienić adres do korespondencji?

  • jeśli zmieniłeś adres zamieszkania w Polsce/Norwegii
  • jeśli korzystasz z usług nowej firmy w zakresie zwrotu podatku i chcesz anulować wcześniejszą zgodę, na wysyłanie korespondencji na adres poprzednio obsługującej Cię firmy
  • jeśli nie otrzymujesz korespondencji urzędowej (np. kody PIN, Selvangivelse, Tax Assessment Notice)
  • jeśli w obecnym zarejestrowanym adresie jest błąd

Czy procedura zmiany adresu jest czasochłonna?

Nie. Procedura zajmuje około 15 dni roboczych. W tym okresie wliczony jest czas na korespondencję. Jeśli urząd uzna, że Twój wniosek nie jest kompletny, wówczas procedura może się znacznie wydłużyć, dlatego ważne jest to, abyś poprawnie dokonał rejestracji nowego adresu.

Skontaktuj się z nami!

DARMOWA WYCENA👋

Jak dokonać zmiany adresu?

W pierwszej kolejności powinieneś pobrać druk RF -1454E (pobierz tutaj). Jest to oficjalny druk urzędowy, dzięki któremu możesz dokonać zmiany adresu w Urzędzie Skarbowym w Norwegii. Druk jest w języku angielskim. Dostępna jest również wersja w języku norweskim. Druk musimy wypełnić czytelnie, drukowanymi literami.

Co załączyć do wniosku i gdzie go wysłać?

Do wniosku koniecznie załącz czytelną kopią ważnego dowodu osobistego, najlepiej kolorową. Wniosek powinien być podpisany dokładnie takim podpisem, jaki widnieje w Twoim dokumencie potwierdzającym tożsamość. Prawidłowo wypełniony druk wyślij na adres urzędu centralnego w Stavangler. Po około 15 dniach możesz liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku o zmianę adresu. Warto o tym pamiętać, aby urząd skarbowy wiedział dokładnie gdzie wysyłać korespondencję i ewentualny zwrot podatku z Norwegii.

Jeśli nie posiadasz zameldowania w Norwegii i jesteś traktowany jako obcokrajowiec, to najczęściej wniosek powinien być wysłany na adres:

COFTA
Postboks 8031
4068 Stavanger
NORWAY

gwiazdka- 1 gwiazdka- 2 gwiazdka- 3 gwiazdka- 4 gwiazdka- 5

Średnia ocena: 4.5/5.0
Na podstawie: 4 opinii

Sprawdź nasze pozostałe artykuły

Klasy podatkowe w Norwegii – ile ich jest i o czym decydują?

Aby zrozumieć unikalny system podatkowy Norwegii, musimy zrozumieć jego rdzeń, a tym jest podział na klasy podatkowe. Klasy podatkowe stanowią fundament rozliczenia w Norwegii i to właśnie one decydują, ile podatku zapłacisz. Ale ile tak naprawdę tych klas jest i czym się różnią? To pytania, które postaramy się odpowiedzieć w tym artykule. Podstawy Systemu Podatkowego…

Praca dla studenta w Norwegii

Praca dla studenta w Norwegii

Doskonałą możliwością jest tutaj praca dla studenta w Norwegii, gdzie jest szansa na stosunkowo wysokie zarobki w dość krótkim czasie.

Czym są kody PIN MINID?

Czym są kody PIN MINID?

Czym są kody PIN MIN ID i jak je zamówić?

Odwołanie od decyzji podatkowej w Norwegii

Odwołanie od decyzji podatkowej w Norwegii

Dostałeś decyzję podatkową? Możliwe, że możesz się odwołać i otrzymać wyższy zwrot podatku.

Czym jest kildeskatt på lønn i jak wpłynie to na rozliczenia podatkowe w Norwegii?

Czym jest kildeskatt på lønn i jak wpłynie to na rozliczenia podatkowe w Norwegii?

Zbliża się gorący okres rozliczeń podatkowych na terenie Norwegii.

Współpracują z nami: