Podatki Meritum » Blog » Rozliczenie podatku z Niemiec- do kiedy trzeba złożyć deklarację za 2022 rok?
Pracowałeś w 2019 roku w Niemczech? Pamiętaj, że Finanzamt wyznaczył termin rozliczenia podatku.
Lipiec to czas urlopów i upalnych dni, jednak to też termin rozliczenia podatkowego w Niemczech. Urząd niemiecki wyznaczył termin do końca lipca na złożenie deklaracji podatkowej za 2022 rok. Lepiej wywiązać się z zobowiązań, ponieważ brak złożenia deklaracji w terminie może rodzić niepotrzebne problemy, jak i kary finansowe z Finanzamt.
Nie zapomnij złożyć zeznania niemieckiego Steuererklärung 2023 w terminie. Zeznanie podatkowe możesz złożyć w formie papierowej lub elektronicznie, choć ta druga opcja jest dużo bezpieczniejsza i sprawniejsza. Zeznania otrzymane elektronicznie są procesowane szybciej. Rekomendujemy kontakt ze specjalistami w tym zakresie.
Jesteś na I klasie podatkowej? Lub posiadasz z partnerem kombinację IV i VI klasy podatkowej? Wówczas termin 31 lipca Cię nie obowiązuje, ponieważ pracodawca potrącił odpowiednio wysoką zaliczkę na podatek dochodowy. Jednak w tym przypadku możesz złożyć deklarację podatkową, aby odzyskać nadpłatę. To średnio 1300 EUR za rok więc warto to zrobić. W takim przypadku masz nawet 4 lata na złożenie deklaracji w Niemczech. Im szybciej, tym lepiej – Twój zwrot podatku z Niemiec nie może czekać.
Warto korzystać z usług profesjonalnych doradców podatkowych. Oprócz bezpieczeństwa i weryfikacji naszego zeznania mamy możliwość przedłużenia terminu aż do lutego 2024. Warto również pamiętać, że zeznanie podatkowe złożone przez doradcę podatkowego jest jedyną legalną formą pomocy w zakresie rozliczeń podatkowych. Należy zwrócić uwagę na firmy, które pomagają w kwestii rozliczeń bez odpowiednich uprawnień – w takiej sytuacji cała odpowiedzialność za złożone zeznanie spoczywa na podatniku, a firma w razie problemów nie reprezentuje w żadnej sposób swoich Klientów.
W Podatkimeritum.pl współpracujemy z najlepszymi doradcami podatkowymi na terenie Niemiec, którzy weryfikują zeznania podatkowe i w pełni reprezentują podatnika przed zagranicznym Finanzamtem.
Średnia ocena:
4.3/5.0
Na podstawie:
4 opinii
W związku z podwyższeniem limitów dochodów i kosztów związanych z zamieszkaniem, od 1 stycznia 2023 r. o Wohngeld w Niemczech może starać się nawet trzy razy więcej mieszkańców niż w roku poprzednim. Sprawdź, czy znajdujesz się w grupie, której przysługuje dodatek mieszkaniowy – przygotowaliśmy dla Ciebie niezbędne informacje dotyczące tego świadczenia. Zapraszamy!
Nie każdy, kto pracuje legalnie w Niemczech, musi złożyć zeznanie podatkowe. Jeżeli uzyskałeś dochód poniżej 10 700 euro i w pozycjach 17 lub 20 w Picie nie są wpisane żadne kwoty, to nie masz takiego obowiązku. Spełnienie któregoś z powyższych warunków skutkuje jednak koniecznością rozliczenia się z urzędem skarbowym. Jakich dokumentów będziesz potrzebować?
Pracując legalnie za granicą, należy odprowadzać podatek. W Niemczech obowiązek naliczania go z Twojego wynagrodzenia i przesyłania do skarbówki spoczywa na pracodawcy. Jednak na koniec roku to Ty odpowiadasz za terminowe i kompletne złożenie PIT-u. W rozliczeniu warto uwzględnić przysługujące ulgi, co pozwoli Ci odebrać większy zwrot podatku. Na co jeszcze dobrze jest zwrócić uwagę?
Czekasz dwa miesiące, potem 5 miesięcy i nadal cisza. Znamy to - pozwól, że krótko wyjaśnimy Ci ile czeka się na decyzję podatkową mówiącą o wypłacie zwrotu podatkowego.
Praca w Niemczech to często marzenie wielu polaków chcących poprawić swój status finansowy. Sprawdź jak zabrać się za ten temat.
Tak jak w Polsce na każde dziecko do 18. roku życia można pobierać 500+, tak w Niemczech obowiązuje analogiczny program zwany kindergeld. Jakie dokument są potrzebne do otrzymywania pieniędzy w jego ramach? Komu przysługuje prawo do skorzystania z niego? Ile wynosi zasiłek rodzinny za naszą zachodnią granicą i jak się o niego skutecznie starać? Oto najważniejsze informacje na jego temat.
Współpracują z nami: